1. 2020 Bahar dönemi sınavları, BirDeHA sistemi üzerinden, online olarak yapılacaktır.
  2. Sınav süresini verimli ve etkili kullanabilmek için, sınav saatinden en az 10-15 dakika önce sisteme giriş yapılması gerekir.
  3. Her sınava yalnızca bir kez giriş yapılabilecektir.
  4. Sınav boyunca bitime kalan süre ekranda görülecektir.
  5. Sınav soruları her sayfada bir soru ve o soruya ait cevap şıkları olacak şekilde gösterilecektir.
  6. Soruların ve seçeneklerin sıralaması her öğrencide farklı olacaktır.
  7. Bir soru görüldükten sonra, cevap işaretlenirse ya da işaretlenmeden diğer soruya geçilir ise, sınav güvenliği sebebi ile bir daha önceki soruya geri dönülemeyecektir.
  8. Tüm soruları cevapladıktan sonra “Uygulamayı Bitir” butonuna, ardından “Tümünü Gönder” ve “Bitir” butonunun tıklanması gerekir. Bu işlem tamamlanmadığı takdirde sınav puanı oluşmaz.
  9. Sınav sistemine erişen kullanıcıların tüm hareketleri (log) kayıt altına alınmaktadır (Sisteme başarılı ya da başarısız giriş denemeleri ve nedenleri, IP bilgisi, işaretlenen cevaplar vb.).
  10. Sınav gizliliği esastır; soruların kopyalanması, yazdırılması, kaydedilmesi ve fotoğrafının çekilmesi yasaktır.
  11. Sınav sırasında elektrik/internet kesintisi yaşanması durumunda, sınav süresi bitimine kadar sisteme tekrar giriş yapılabilecek ve kalan sınav süresi ile sınav tamamlanabilecektir. Elektrik/internet kesintilerinin; sınav süresi içerisinde sisteme tekrar giriş yapılmasını engelleyecek şekilde uzun sürmesi halinde; hizmet alınan kurumlardan temin edilecek, ilgili gün ve saatte hizmetlerde arıza/kesinti yaşandığına dair resmi belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir.